Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Parapsikolojinin önemli dallarından birisi olan Telekinezi, Yunanca bir kelimedir. “Tele” ve “knesis” sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiştir. “Tele”: uzak, “knesis”: hareket anlamına gelmektedir. Bu iki sözcüğün birleşimiyle “uzaktan hareket sağlama” gibi bir kelime anlamı ortaya çıkmaktadır.

Telekinezi Nedir?

Beyin gücümüzü kullanarak günlük yaşantımızdaki maddeleri hareket ettirme ve onların şekillerini değiştirme gibi işlevlere yarar. Örneğin kitap, kalem, kibrit, çatal gibi nesnelerin hareket ettirilmesi, eğilip bükülmesi, ısısının arttırılması veya soğutulması gibi…

telekinezi-nazarBunun en bilinen örneği toplumumuz içerisinde de yaygın bir inanış olan “nazar” olgusudur. Kişi, bilinçsiz dahi olsa, bir başkasına yolladığı negatif enerjiyle ona zarar verir. Geçmişte bu durumdan kurtulmak için kem gözlere fiş deyimi kullanılarak “nazar boncukları” kullanılmıştır. Dikkat edilirse nazar boncukları göz şeklindedir. Hatta öyleki toplum içerisinde bazı kişiler “pis gözlü” olarak nitelendirilir ve onların nazar değdireceğine inanılır.


telekinezi-ruh-cagirmaSizi korkutmak istemeyiz ama örneğin “ruh çağırma seansları”… Aslında gerçek manada bir ruh geldiğini söyleyemeyiz. Burada bir masa etrafına toplanmış kalabalık grup büyük bir konsantrasyon içerisinde kahve fincanının hareket etmesini bekler. Telekinezi için en önemli birinci unsur olan konsantrasyon bu masada fazlasıyla mevcuttur . Bu şart sağlanınca grubun yolladığı enerji sayesinde kahve fincanı hareket eder. Beyin gücüyle kahve fincanını hareket ettirmeyi başarırlar.  Geçtiğimiz yüzyılın en büyük efsanesi olan ruh çağırma hadisesi aslında anlattığımız şekilde telekineziye dayanır.


Telekinezi Gerçekten Var mıdır?

Bilimsel olarak henüz tümüyle kanıtlanamamıştır. Çünkü günümüz bilim dünyasında test edilebilirlik en önemli etken. Bilim dünyasında yeni bir konu gündeme geldiğinde farklı farklı bir çok teste tabi tutulur ve bu testlerin tümünün geçilmesi beklenir. Ancak bu şekilde bilimsel doğruluktan söz edilebilir.

Telekinezi olgusuyla ilgili olarak bazı deneylerde, kişiler deneyleri başarıyla geçmişlerdir. Fakat yine aynı kişiler, farklı deneylerde başarısız olunca inandırıcılıklarını kaybetmişlerdir.

Ancak bu durum telekinezinin var olmadığı anlamına gelmiyor. Sizlere şu şekilde telekineziyi de içine alan psişik güçlerle ilgili birkaç örnek verelim:

karinca


Karıncalar… Hepimizin bildiği gibi birbirleriyle iletişim halindedirler. Yeni bir yiyecek bulunduğunda birbirlerine sinyal gönderirler. Veya karıncayı alıp 100 m öteye bırakırsak tekrar yuvasını yine bu sinyaller aracılığıyla bulabiliyor.


gocmen-kuslar


Göçmen kuşlar… Dünyanın neredeyse yarısını katedecek mesafede uçmalarına rağmen yuvalarını tekrar tekrar bulabiliyorlar.


Köpekler… Depremi önceden hissederek etrafına oldukça ilginç davranışlarda bulunabiliyorlar.

Ve yazının başında da belittiğimiz gibi toplulumuzca da yaygın bir inanış olan “nazar” olgusu…

 Telekinezi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle beyninizi boşaltın. Tüm iyi ve kötü düşünceleri beyninizden uzaklaştırın. Bunu yapabilmek için en uygun vakit uykudan uyandıktan sonraki ilk yarım saattir. Akşam ve gece saatlerinde maalesef beynimiz yorgun oluyor ve içerisinde düşünceler uçuşuyor.
  • Konsantre olun. Sadece siz ve etki edeceğiniz cisim var olsun. Onun dışındaki hereşeyi algı perdenizin dışında bırakın.
  • Nesneyi bir uzvunuz gibi hissedin. Sanki kolunuz, bacağınız gibi o cismi de bir uzvunuz olarak kabul edin ve buna gerçekten inanın.
  • Zininizde bu cismi canlandırın. Sağa ve sola hareket ettiğini düşlendirin.
  • Bu defalarca tekrarlayın.
  • Sonunda cismin hareket ettiğine şahit olacaksınız. (Söyleyenlerin yalancısıyız :))

Burada bahsettiğimiz cisim bir kibrit çöpü de olabilir, bulunduğunuz odanın kapısı da olabilir. Düşünce gücünüzle bunu hareket ettirmeyi amaç edinin.

Bahsettiğimiz örnek uygulama, dünya literatürü ve ülkemizde uygulanan sık bir telekinezi hareket ettirme uygulama metodudur. Bunun dışında pek çok metod bulunmaktadır. Hareket metodu dışında cisimleri, eğme(en meşhuru keşık bükmedir), bükme, yön değiştirme, sıcaklığını değiştirme gibi metodlar da bulunmaktadır.

Ne yalan söyleyelim, yukardaki örnek uygulamayı e-nasilyapilir.net ekibi olarak biz de denedik ve başarısız olduk. Ancak bu işle uğraşan uzman kişilerin belirttiğine göre telekinezide başarı sağlamak için sabır ve konsantrasyon şartmış. Ve hiç kimse ilk denemesinde başarılı olamamış.

 

 

 

 

 

Bu yazıyı beğendiysen butonuna tıklayabilirsin.

Bu yazı yoruma kapalıdır!