Instagramda Repost (Paylaşma) Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasının son dönemde giderek yaygınlaşmasının bir sonucu olarak kullanıcılar da çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. En çok merak edilen soru: “Instagramda repost nasıl yapılıyor?” veya “Instagramda paylaşım nasıl yapılır?”

İşte şimdi gelin instagram uygulamasını kullananların en çok sorduğu bu soruya cevap arayalım.

Öncelikle instagramla ilgili şu bilgiyi vermekte fayda var. Instagramda başkalarının yaptığı paylaşımları beğenebiliriz, yorum atabiliriz, ancak paylaşamayız. Facebook’ta “Paylaş”, Tweeter’da “Retweet” özelliği ile paylaşım yapabiliyoruz ancak Instagram’da bu özellik yok.

Instagram’da beğendiğimiz bir gönderiyi paylaşmak (yani Repost yapmak) için uygulama kütüphanesinden bir adet Repost uygulaması indirmemiz gerekiyor. Biz kullanım basitliğinden dolayı sizlere RepostIt Uygulaması’nı öneriyoruz. Öncelikle aşağıdaki linki takip ederek Telefonumuza yada Pc’ye uygulamayı indirip kuruyoruz.

İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sftx.repost&hl=tr

 

ReposIt

RepostIt uygulamasının İndirme sayfasına ait görüntü

Kurulum sonrası masaüstümüze RepostIt Uygulaması’nın kısayolu oluşturulacaktır. Kısayolu tıklayarak uygulamayı açıyoruz. Açıldıktan sonra sağ üst köşedeki büyüteç şeklindeki imleci tıklayarak istediğimiz kelime ya da üye ismiyle arama yapabiliyoruz. Users kısmından üye ismiyle arama yapabiliyor; Tags kısmından ise anahtar kelimemiz ile aramalar yapabiliyoruz.

Instagram-repost-yapma

RepostIt Uygulaması Açılış Sayfası

Diyelim ki “masa” kelimesiyle ilgili gönderileri bulup paylaşmak (yani repost etmek) istiyoruz. O halde büyüteçe tıklayıp “masa” yazıyoruz, sonra Tags kısmına tıklıyoruz ve arama tuşuna basıyoruz. Gördüğünüz gibi “masa” ile ilgili binlerce görsel ve video liste halinde karşımızda… Beğendiğimiz bir tanesine tıklayıp resmi açalım.

Repost-for-Intagram

Beğendiğimiz Resmi Repost Etmek İçin Sağ Üst Köşedeki 3 Noktaya Tıklayalım

 Üstteki Resimde görüldüğü gibi sağ üst köşedeki üst üste 3 nokta işaretine tıklayalım. Şimdi karşımıza Download (Görseli Kaydet), Share (Paylaş), Repost seçenekleri çıkıyor. Eğer ki görseli veya videoyu telefonumuza kaydedeceksek download seçeneğine tıklıyoruz. Intagram hesabımızdan paylaşmak istiyorsak (ki onun için buradayız J ) Repost seçeneğine tıklıyoruz.

Şimdi altta iki seçenek çıktı.

  1. Remove Watermar: Yani görsel veya video sahibinin logosunu kaldırmak ister misiniz diyor. Logonun kaldırılmasını istiyorsak bu seçeneğe 1 kez tıklayalım.
  2. Repost Photo: Fotoğrafı Repost Et (yani Paylaş)

Repost Photo tuşuna bastıktan sonra, bir sonraki aşamada kırpma seçenekleri geliyor, devam edersek bir sonraki aşamada renk ayarları geliyor. Bu kısımlarda değişiklik yapmadan direk geçelim.

Instagram-paylasma-nasil-yapilir

Final…

Ve evet… Resimde de görüldüğü gibi son aşamaya geldik. Burada etiketleme ve konum ayarlarımızı da yaptıktan sonra sağ üst köşedeki mavi tik işaretine tıklayıp Repost işlemimizi sonlandırıyoruz.

Şimdi Instagram uygulamamıza tekrar dönüp Profilimizi incelediğimizde, Repost işleminin başarılı bir şekilde yapıldığını görüyoruz.

7’den 70’e herkesin anlayabileceği bir dille Repost Nasıl Yapılır sizlere anlatmaya çalıştık. İlk kez yaparken zahmetli gibi görünse de zamanla eliniz alışıyor ve seri bir şekilde işlemleri yapabiliyorsunuz. Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen butonuna tıklayabilirsin.
Benzer Yazılar
Yorumlar 1
  1. @AnonimYazar

    Repost yaptığım kişinin logosunu yok edemiyorum olmuyor bir türlü lütfen yardımcı olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir